Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS zrealizowało projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: Budowa instalacji OZE jako szansa na ekologiczną i tanią energię, wykorzystywaną przy realizacji innowacyjnych usług medycznych i telemedycznych. Celem projektu było wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz instalacji solarnej, wykorzystującej promieniowanie słoneczne, czyli odnawialne źródło energii (OZE) do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.
Całkowita wartość projektu: 935 650 PLN
Dofinansowanie: 453 414,63 PLN
Okres realizacji projektu: od 1.02.2018 – 31.12.2019
Celem głównym projektu jest zmniejszenie emisyjności gospodarki, poprzez wzrost wykorzystanie energii odnawialnej do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.
W projekcie zaplanowano wykonanie instalacji solarnej o mocy 45,47 kW oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy 139,88 kWp.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”. Działanie 4.1 „Odnawialne źródła energii” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Opis projektu: Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do zaprojektowania oraz wykonania prototypu, a w efekcie wprowadzenie do oferty Wnioskodawcy ulepszonego, innowacyjnego w skali kraju, urządzenia służącego do diagnozy i terapii centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego. Innowacyjny produkt, w którym wykorzystane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne, będzie urządzeniem składającym się z panelu służącego do diagnostyki oraz do terapii pacjenta. Panele te będą mogły funkcjonować, jako jedna całość, bądź być wykorzystywane oddzielnie, w zależności od zaistniałego zapotrzebowania. Projekt wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom rynku związanych z rehabilitacją przetwarzania słuchowego.
Beneficjent: Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o
Wartość projektu: 4 270 525,00 PLN
Wartość dofinansowania: 2 614 656,25 PLN
Okres realizacji: 01.01.2020 – 31.12.2022
Program operacyjny POIR.00.00.00. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Oś priorytetowa POIR.01.00.00. Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa
Działanie POIR.01.01.00. Projekty B+R przedsiębiorstw
Poddziałanie POIR.01.01.01. Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 2/1.1.1/2019 – Szybka Ścieżka.
Opis projektu: Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N)
Beneficjent: Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.
Wartość projektu: 397 354,23 PLN
Wartość dofinansowania: 397 354,23 PLN
Okres realizacji: 01.07.2020 – 30.09.2020
Program operacyjny: Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Oś priorytetowa: 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach
Działanie: 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy
Nr naboru: POIR.03.04.00-IP.03-00-001/20
Rodzaj projektu: nadzwyczajny
Opis projektu: Przedmiotem projektu jest opracowanie nowego produktu – adaptacyjnego systemu przesiewowo-diagnostycznego Hear Box do samodzielnych badań słuchu w pomieszczeniu o różnej akustyce.
W ramach Projektu opracowane zostanie stanowisko Hear Box przeznaczone do samodzielnych badań przesiewowych słuchu, opartych o algorytmy automatycznej detekcji progu słyszenia oraz samodzielne testy do wykonania oceny zaburzeń przetwarzania słuchowego. Proces badania będzie wspomagany przez algorytmy aktywnej redukcji hałasu. Kluczową innowacją opracowaną w ramach Projektu będzie interfejs do aktywnej eliminacji hałasu tła w otoczeniu systemu do badań przesiewowych słuchu, co umożliwi szerszą dostępność do badań przesiewowych oraz wykonywanie badań w środowisku wpływającym niekorzystnie na wyniki badań, jak również wyeliminuje konieczność wykonywania badań w specjalnie wyciszonym pomieszczeniu. Grupę docelową Projektu będą stanowiły osoby zainteresowane wykonaniem badań słuchu, w wieku powyżej 6 r. ż. Projekt realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie POIR.01.01.01-00-1110/20.
Projekt realizowany w konsorcjum
Lider projektu: Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o
Konsorcjant: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
Wartość projektu: 6 342 455,00 PLN
Wartość dofinansowania: 5 067 301,88 PLN
Okres realizacji: 01.04-2021-31.12.2023
Program operacyjny POIR.00.00.00. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Oś priorytetowa POIR.01.00.00. Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa
Działanie POIR.01.01.00. Projekty B+R przedsiębiorstw
Poddziałanie POIR.01.01.01. Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 1/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka 1_2020.
Opis projektu:
W trakcie realizacji projektu zostanie stworzony system automatycznej detekcji odpowiedzi, który analizuje wyniki badań słuchu ABR. System będzie w stanie oceniać wyniki badania ABR, co znacznie zmniejszy ryzyko błędów wynikających z subiektywnej oceny. Dodatkowo, zostanie opracowany podobny algorytm dla audiometrii tonalnej, który będzie wspomagać mniej doświadczonych specjalistów w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszego postępowania terapeutycznego. Dzięki ciągłemu uczeniu się na podstawie danych i opinii ekspertów, system będzie stale doskonalił swoje umiejętności, zapewniając coraz bardziej precyzyjne i wiarygodne wyniki.
Grupę docelową stanowić będą zarówno lekarze, którzy po zakupieniu systemu, będą mogli odczytywać wyniki badań oraz pacjenci, którzy często mają ograniczony dostęp do wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto opracowany system przyczyni się do skrócenia czasu oceny wyniku, co bezpośrednio przekłada się na szybsze podjęcie odpowiedniego leczenia, a przy okazji także zmniejszenie kosztów takiego badania.
Realizacja Projektu nastąpi poprzez następujące zadania:
- Weryfikacja i analiza danych pozyskanych z urządzeń pomiarowych.
- Badanie odpowiednich algorytmów do analizy wyników badania audiometrii tonalnej
- Badanie odpowiednich algorytmów sztucznej inteligencji do analizy wyników badania ABR.
- Integracja opracowanych algorytmów z systemem Wnioskodawcy
Dodatkowo zidentyfikowano konieczność poprawy efektywności procesów wewnątrz firmy oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa i dostosowania środków przetwarzania informacji, które umożliwi moduł Cyfryzacja. W jego ramach możliwe będzie:
* utworzenie redundantnej serwerowni w filii CSiM w Rzeszowie, do której zostanie zakupione nowoczesne wyposażenie
* wdrożenie usługi poczty firmowej w oparciu o rozwiązanie serwerowe zainstalowane
w serwerowni w Rzeszowie
* utworzenie platformy zarządzania personelem i współpracownikami, której celem jest ucyfrowienie procesów obszaru kadrowo-płacowego.
Beneficjent: Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o. o.
Wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie: 8 967 216,76 PLN
Wartość dofinansowania: 5 985 286,06 PLN
Okres realizacji: 01.03.2024 r. – 28.02.2026 r.
Program: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki
Priorytet: Wsparcie dla przedsiębiorców
Działanie: Ścieżka SMART
Numer naboru: FENG.01.01-IP.02-001/23
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.